Ogłoszenia Parafialne – 17 listopada 2019 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl; mail: swmichal@archpoznan.pl)

 1. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.
 2. W środę o 17.30 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i następnie msza święta w intencji próśb i podziękowań. A także spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W czwartek od g. 15:00 adoracja w ciszy. O g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana oraz spotkanie Przymierza Miłosierdzia
 4. W czwartek po wieczornej mszy świętej Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie. Temat wiodący: „Człowiek mieszkaniem Ducha Świętego przez umiarkowanie i wstrzemięźliwość”.
 5. W czwartek po wieczornej Eucharystii ks. Karol zaprasza na krąg biblijny.
 6. W piątek o g. 16.00 spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych.
 7. W piątek o g. 18.00 msza święta, a potem adoracja z modlitwą  o uwoln. i uzdrow.
 8. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 9. Dziś po każdej mszy świętej młodzież rozprowadza pamiątki i dekoracje na peregrynację Obrazu MB Częstochowskiej. Są też flagi biało – niebieskie i biało – czerwone i biało – żółte. Można jeszcze zabrać zaproszenia na rekolekcje i Nawiedzenie dla siebie, dla sąsiadów lub dla bliskich mieszkających poza parafią. Są one wyłożone na stoliku w tyle kościoła i na balaskach z przodu. Poczujmy się apostołami, którzy przekażą zaproszenie na spotkanie z M. B.
 10. Uzupełnienie do programu Nawiedzenia: na Apel Jasnogórski (środa, g. 21.00) zapraszamy całe rodziny,  a małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
 11. Chciałbym zaprosić młodzież do zgłoszenia się, aby wprowadzić Obraz z pochodniami w ręku. Zapisy w zakrystii.
 12. Zachęcam mężczyzn do niesienia flag biało – czerwonych i maryjnych. Stworzymy swoisty korowód wokół Obrazu. Zapisy w zakrystii.
 13. Zapraszam byłych ministrantów do służenia w czasie pasterki maryjnej. Są zaproszeni kapłani, którzy w przeszłości posługiwali u nas, bądź stąd pochodzą. Można przybyć w garniturach, a może ktoś założy komżę, albo albę. Orientacyjne zapisy w zakrystii.
 14. Na balaskach jest lista osób, które po 33 – dniowym przygotowaniu pragną oddać się Maryi. Ten akt będzie miał miejsce przed Obrazem w czwartek – 28 listopada o g. 15.45. Proszę o wpisanie się.
 15. Bardzo zachęcam, by już na najbliższą niedzielę przygotować wystrój okna. Niech przez tę modlitwę gestu zostanie wyrażona tęsknota za przybyciem Maryi.
 16. Za tydzień początek rekolekcji. Razem z ks. Kan. Romanem Dworackim zapraszamy!
 17. Dziś zbiórka na parafialne inwestycje. (Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219). W tym tygodniu zakończymy remont pierwszej zakrystii. Druga – ministrancka i przygotowanie łazienek musi jeszcze trochę poczekać.

Zmarł Ks. Arcybiskup Senior Juliusz Paetz – lat 84.

Zmarli nasi Parafianie: + Katarzyna Pietrzak z ul. Kolejowej – lat 44, + Krystyna Naciuk – Piechura z ul. Bukowskiej – lat 79 i + Janina Roszak z ul. Kossaka – lat 71. Wieczny…

Dodaj komentarz