OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 stycznia 2022 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, dziękujemy i uwielbiamy Ciebie za Nawiedzenie Maryi w znaku Obrazu Jasnogórskiego. Dziękujemy Maryjo z Twoja obecność u nas i w każdej parafii Archidiecezji Poznańskiej. Matko Ukochana, bądź z nami w ten nowy czas… Ufamy Tobie! Kochamy Ciebie!
 2. W poniedziałek o g. 18.45 – spotkanie duszpasterstwa młodzieży (sala Wieczernik).
 3. W poniedziałek o g. 19.00 – Krąg Biblijny. Ks. Prof. Nawrot zaprasza.
 4. W środę nowenna do MB Nieust P. i msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 5. Zachęcamy do zaangażowania  się w Synod. W środę po wieczornej mszy świętej – adoracja w intencji Synodu. W czwartek pierwsze spotkanie w grupach – każdy może przyjść. Zachęcamy, aby zaznaczyć pragnienie przyjścia na liście przy balaskach. Można śledzić informacje o Synodzie w Internecie: www.synod.org.pl.
 6. W czw od g. 15.00 adoracja, o g. 17.30 nowenna do naszych Bł.: Natalii i ks. Mariana.
 7. W piątek o g. 18.00 – msza święta i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 8. W sobotę od 17.00 – 18.00 adoracja z okazją do spowiedzi świętej w ciszy i spokoju.
 9. W niedzielę – 16 stycznia przypada 84 rocznica poświęcenia naszego górnego kościoła. Dokonał tego nasz ówczesny arcypasterz Kardynał August Hlond Prymas Polski. Byli obecni proboszczowie parafii z których się wywodzimy: NSPJ i św. Floriana oraz MB Bolesnej. Nasze świętowanie będzie miało miejsce na mszy św. O g. 12.00. Przewodniczyć jej będzie obecny proboszcz na Jeżycach: ks. Kanonik Mateusz Drop – nasz Dziekan, a Słowo Boże wygłosi proboszcz MB Bolesnej – ks. Prałat Eugeniusz Antkowiak. Serdecznie zapraszamy Parafian, a także wszystkie grupy duszpasterskie ze sztandarami. Cieszmy się jubileuszem naszej świętomichałowej wspólnoty. Boże dziękujemy za naszą parafię.
 10. W tym roku dwie formy kolędy. Pierwsza: odwiedziny kapłana w domu – prosimy
  o złożenie pisemnej deklaracji (skrzynka z napisem kolęda). Druga: Spotkania kolędowe w kościele. Początek to msza święta o g. 18.00. Potem kontynuacja spotkania. Kto nie może przybyć w wyznaczonym dniu prosimy o dołączenie do dowolnego dnia. Program spotkań bożonarodzeniowych:
  • Poniedziałek – 10 stycznia: Bukowska, Zeylanda, Gajowa i Kraszewskiego.
  • Wtorek – 11 stycznia: Śniadeckich, Konopnickiej, Orzeszkowej, Parkowa i Głogowska.
  • Czwartek – 13 stycznia: Małeckiego, Kanałowa, Kolejowa i Gąsiorowskich
 11. Dziękujemy Wszystkim za składane ofiary, by ogarnąć sezon grzewczy. „Bóg zapłać”.
 12.  W II Święto BN uzbieraliśmy na KUL, WT UAM i szkoły katolickie 1.800 zł, a w Trzech Króli na Krajowy Fundusz Misyjny 2.330 zł. „Bóg zapłać” Ofiarodawcom.
 13. Dziś zbiórka na potrzeby materialne naszej parafii – zwłaszcza na pokrycie kosztów ogrzewania, prądu i gazu.

Zmarły nasze Parafianki: + Małgorzata Wiorek z ul. Zeylanda – lat 65, + Urszula Szlemer z ul. Szylinga – lat 73 i + Aleksandra Grzelak z ul. Wojskowej – lat 87. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz