OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 listopada 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Ks. Jakub Drosik – nasz wikariusz kończy czas izolacji. Będzie próbował wrócić do swych zaangażowań. Cieszymy się jego powrotem i życzymy jak najszybszego powrotu do pełni sił.
 2. Trwajmy na modlitwie za wszystkich chorych i o ustanie pandemii. Wyrażamy uznanie i podziękowanie za posługę: lekarzom, pielęgniarkom i całej służbie zdrowia. Bardzo, bardzo dziękujemy!
 3. Dziś i w najbliższe niedziele nie będzie mszy o g. 15.00. Transmitujemy mszę świętą na facebooku każdej niedzieli o g. 10.30.
 4. W tym tygodniu wspomnienia: we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, w środę – bł. Karoliny Kózkównej, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, a w sobotę, 21 listopada – Ofiarowanie NMP.
 5. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji próśb i podziękowań.
 6. W czwartek o g. 15.00 – koronka i adoracja w ciszy. O g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 7. W piątek po mszy świętej wieczornej adoracja w intencji: wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o łaskę zdrowia i ustanie pandemii.
 8. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 okazja do spowiedzi świętej w ciszy i spokoju.
 9. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Święte patronalne Akcji Katolickiej, w tym naszego Parafialnego Oddziału.
 10. W ubiegłą sobotę czterech Parafian: dwie Panie i dwóch Panów wysprzątało zakrystię po malowaniu. Włożyli w to wiele pracy. Bardzo im dziękujemy!
 11. Taca – 11 listopada na potrzeby Stolicy Apostolskiej wyniosła 530 zł. „Bóg zapłać”.
 12. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje. Bardzo proszę o hojność w tych trudnych czasach. Można też przesyłać ofiary na konto parafialne.
 13. Bardzo proszę o zagłosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na projekt ogólnomiejski nr 13. „Pomnik Ułana znów dumą Poznania” (Konserwacja Pomnika Ułanów Poznańskich) #PBO21. Oddać głos może każdy mieszkaniec Poznania (również niezameldowany), w tym także dzieci. (https://pbo21.um.poznan.pl/i/pbo21/voting) .
 14. Z przodu na balaskach można jeszcze nabyć kalendarzyk – informator Archidiecezji Poznańskiej. Cena – 7 zł. Jest także Przewodnik Katolicki.
 15. Ksiądz Arcybiskup poprosił mnie, poprosił nas o udzielenie gościny – przez kilka tygodni – ks. Prof. Mieczysławowi Mikołajczakowi. Do 13 listopada musiał opuścić swoje mieszkanie i miał przejść do Domu Księży Emerytów. Ale tam z powodu zarażeń księży przez wirusa nie zdążono mu przygotować mieszkania. Ksiądz Profesor jest biblistą. Bardzo prosimy go o pomoc – w miarę możliwości – w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.

Zmarli nasi Parafianie: + Marek Marszałek z ul. Kanałowej – lat 63 i + Marian Przybylak z ul. Głogowskiej – lat 72. Wieczny …

Dodaj komentarz