OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 grudnia 2022 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Bardzo cieszymy się młodzieżą i starszymi, którzy uczestniczyli w rannych roratach. Radujemy się także rodzinami z dziećmi, którzy przychodzili na wieczorną Eucharystię.
 2. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy w adwencie wspomogli potrzebujących: za paczki, ofiary pieniężne, upieczone ciasto na wigilię dla bezdomnych i inne formy pomocy. „Bóg zapłać”.
 3. W poniedziałek święto św. Szczepana diakona i męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. Tego dnia mija 13 rocznica śmierci ks. Kan. Zygmunta Thimma. Msza święta za niego o g. 7.30.
 4. We wtorek św. Jana apostoła i ewangelisty. Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
 5. W środę – 28 grudnia św. Młodzianków. Wieczorem o g. 18.00 msza święta dziękczynna za Osoby, które od 25 marca do Bożego Narodzenia trwały na modlitwie za nienarodzone dziecko w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 – msza święta w intencji próśb i podziękowań. A także spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. W czwartek od g. 15.00 – adoracja, o. 17.30 nowenna do  Bł: Natalii i ks. Mariana.
 8. W piątek święto Świętej Rodziny. Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.
 9. W piątek – 30 grudnia w dzień swoich imienin ks. Proboszcza. Ks. Proboszcz zaprasza – po wieczornej Eucharystii – na imieninowa kawę do auli św. Jana Pawła II. O innej porze będzie oczekiwał na probostwie.
 10. W sobotę – 31 grudnia, ostatni dzień roku. O g. 17.00 msza święta na zakończenie roku z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym.
 11. W następną  niedzielę Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia nie będzie Eucharystii o g. 7.30.
 12. Tegoroczna kolęda. Proponujemy, aby rodziny, które pragną przyjąć kapłana z błogosławieństwem i modlitwą dokonały wcześniejszego zgłoszenia (w zakrystii, w biurze parafialnym lub przez stronę internetową – podając adres i telefon). Chcemy zaznaczyć, że naszym pragnieniem jest dotarcie do każdej rodziny.
 13. Chcemy zaproponować obecnym w kościele Parafianom, aby stali się misjonarzami i przekazali wiadomość o kolędzie sąsiadom: chorym, starszym lub rzadziej chodzącym do kościoła. Z tyłu kościoła wyłożyliśmy, z krótkim słowem, karteczkę o planowanej kolędzie. Można ją przekazać sąsiadowi lub wywiesić na tablicy ogłoszeń.
 14. Z tyłu kościoła, przy ogłoszeniach wyłożyliśmy program XV Poznańskiego Kolędowania. U nas wystąpi „Affabre Concinui” – w sobotę, 7 stycznia o g. 18.45. Zapraszamy!
 15. Zbiórka do puszek na parafialne inwestycje tydzień temu wyniosła 2.160 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

Zmarli nasi Parafianie: + Maria Macioszczyk z ul. Skrytej – lat 74 i + Marian Szaniecki z ul. Kolejowej l. 70. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz