OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 sierpnia 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Żegnamy dziś ks. Jakuba Drosika. Przechodzi on do parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Dziękujemy mu za posługę wobec chorych w naszym szpitalu. Dziękujemy za posługę w parafii: sprawowanie Eucharystii i Sakramentu Pokuty, za głoszenie Słowa Bożego, za odwiedzanie chorych, za pomoc w działaniu parafialnej Caritas, za opiekę nad Odnową w Duchu Świętym i dziećmi komunijnymi, za ogarnięcie biura parafialnego i za każdą inną posługę… Ten rok był dla Księdza Jakuba szczególny, gdyż dotknął go koronawirus i doświadczenie pobytu w szpitalu na ul. Szwajcarskiej. Cieszymy się, że wrócił do pełni zdrowia. Księże Jakubie! Życzymy Tobie wzrastania w więzi z Panem Jezusem i Maryją. Niech bł. Karol de Foucauld ma Ciebie w swej opiece!
 2. We wtorek święto św. Bartłomieja, w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki, a w sobotę św. Augustyna.
 3. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieust. Pomocy i msza św. w intencji próśb i podz.
 4. Po mszy świętej wieczornej w środę (w intencji + ks. Prał. Ludwika Bielerzewskiego w dniu jego imienin) udamy się na cmentarz junikowski. Zapraszamy.
 5. W czwartek od 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 17:30 nowenna do naszych błogosławionych – Natalii i ks. Mariana.
 6. W piątek o g. 18.00 msza św. i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 7. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej.
 8. W ostatni czwartek – 19 sierpnia odprawiłem mszę świętą w intencji Parafian i Gości, którzy przez  ofiary i modlitwę sprawili, że uzbieraliśmy pieniądze na remont dachu na kościele i wikariacie. Bardzo, bardzo wszystkim Ofiarodawcom dziękuję! Przed nami przygotowanie projektów i dokumentacji, by móc jesienią zwrócić się do różnych podmiotów zewnętrznych z prośbą o dotacje. Ta usługa będzie nas kosztować 18.000 zł. Stąd bardzo proszę – razem z naszą Radą Ekonomiczną – o dalsze wsparcie (jeśli ktoś może). Marzymy (w przyszłości) o odwilgoceniu kościoła, zmianie rynien i wyremontowaniu zewnętrznej elewacji kościoła. W minionym tygodniu wpłynęło 1.050 zł (400 zł na konto, 650 zł bezpośrednio do ks. Proboszcza). „Bóg zapłać” za ofiary.
 9. Przeżywamy Rok Świętego Józefa. Każdego dziewiętnastego dnia miesiąca chcemy prosić Go na mszy świętej wotywnej i dodatkowym nabożeństwie o opiekę w sprawach duchowych i materialnych naszej wspólnoty. Jeszcze dziś towarzyszy nam obraz świętego Józefa wypożyczony od o. Karmelitów. Może kiedyś uda nam się zdobyć figurę i ornat św. Józefa.
 10.  Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną wyniosła 960 zł. Za wiązanki kwiatów i ziół Caritas Parafialna uzbierała 410 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
 11.  Dziś zbiórka do puszek na parafialne inwestycje.
 12.  Za tydzień będziemy gościć ss. Pallotynki. Po każdej mszy świętej będą zbierać ofiary na misje. Wesprzyjmy ich działania i modlitwą i ofiarą.

Zmarły nasze Parafianki: + Genowefa Tomczyk z ul. Bukowskiej – lat 91 i + Janina Przepierska z ul. Skrytej – lat 89. Jest to Mama śp. o. Stanisława Przepierskiego –  dominikanina.  Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz