OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 marca 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

 1. Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z epidemią koronawirusa. Bardzo, bardzo jesteśmy im wdzięczni! Dziękujemy za solidarną pomoc wszystkim, którzy komukolwiek i w jakikolwiek sposób pomagają.
 2. Trwajmy na modlitwie prosząc o Miłosierdzie Boże dla świata, Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych! Otoczmy – płynącą z serca – modlitwą: zmarłych, zarażonych i osoby objęte kwarantanną.
 3. Nasze władze samorządowe wspólnie z Caritas Archidiecezjalną proponują chorym i seniorom pomoc, chociażby w zakupach. Wolontariusze są gotowi przybyć do domów. Telefon kontaktowy: 61 6463344.
 4. Potrzebni są pełnoletni wolontariusze do akcji naszej Archidiecezjalnej Caritas. Zwłaszcza obszar Grunwaldu i Łazarza potrzebuje więcej osób pomagających. Chętnych prosimy o kontakt pod numerem: 605 333825.
 5. W obliczu epidemii koronawirusa potrzebna jest pomoc żywnościowa dla potrzebujących. Dlatego wystawiliśmy kosze Caritas przy wejściu do kościoła. Przez cały tydzień, od 7.00 rano do 18.45 można tam składać żywność długoterminową i środki higieny.
 6. Ksiądz proboszcz zachęca Parafian do kontaktu telefonicznego lub mailowego w sytuacji jakiejkolwiek potrzeby: problemu, potrzeby rozmowy, czy też innych sytuacji (608 203979; xeugguz@gmail. com).
 7. Wody świeconej nie ma w kropielnicach, ale można ją zabierać z naczynia w kościele lub w przedsionku kościoła. Można też przynieść swoją wodę i w zakrystii ją poświęcimy.
 8. Nasz kościół będzie otwarty codziennie od g. 7.00 – 18.45.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od g. 17.00 – 18.00.
 10. Przez cały tydzień spowiadamy przed ranną i wieczorną mszą świętą. Ponadto każdego dnia okazja do spowiedzi świętej w czasie koronki do Miłosierdzia Bożego – od g. 15.00.
 11. Jako kapłani codziennie o g. 20.30 odmawiamy w kaplicy na probostwie różaniec. Parafian zachęcamy do duchowej łączności. Niech w każdym domu popłynie – z prośbą o Miłosierdzie Boże – modlitwa różańcowa.
 12. W środę – 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Po mszy świętej i rano i wieczorem odśpiewamy Litanię Loretańską i poświecimy – w tym trudnym czasie – nasze rodziny i całą parafię Maryi. Prosimy o duchową łączność z nami. Akt oddania jest na stronie internetowej. Odmówmy go samemu lub z całą rodziną.
 13. Tego dnia na mszy świętej o g. 7.30 i 18.00 złożymy przyrzeczenia w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne materiały wyłożyliśmy na stoliku przy ogłoszeniach. Można też rozpocząć modlitwę za dziecko nienarodzone w swoim domu. Tekst przyrzeczenia umieściliśmy na stronie internetowej naszej parafii (www.swmichal.archpoznan.pl). Prosimy o internetową wiadomość o rozpoczęciu modlitwy, byśmy mogli dokonać wpisu do Księgi Duchowej Adopcji.
 14. W środę o g.  17.30 nowenna do MB Nieustającej P. i msza święta w intencji próśb i podziękowań.
 15. W czwartek adoracja w ciszy od g.15.00, a o g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 16. W piątek o g. 18.00 msza święta w intencji wyproszenia Bożego Miłosierdzia  dla świata, naszej Ojczyzny i nas samych  w perspektywie epidemii koronawirusa.
 17. Dziękując za wszystkie ofiary bardzo prosimy w wsparcie działań parafii w tej trudnej sytuacji także wpłatą na konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219. Tą drogą można też wpłacać daninę diecezjalną z dopiskiem „danina”. Gdy chcemy ofiarą wspomóc potrzebujących mamy w kościele skarbonę św. Antoniego, a wpłacając na konto dopiszmy „Św. Antoni”.

Zmarły nasze Parafianki: + Zofia Jankowska z ul. Marcelińskiej – lat 73 i + Alicja Krause z ul. Niecałej – lat 65. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz