OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 listopada 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. W zbliżającym się tygodniu przypada II – rocznica Nawiedzenia Matki Bożej w wizerunku Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Pragniemy sobie przypomnieć tamte wydarzenia i dziękować Maryi za przybycie i stałą obecność wśród nas. Zapraszamy! W najbliższą sobotę – 27 listopada na mszę świętą  o g. 18.00. Będziemy dziękować Maryi za Nawiedzenie i stałą obecność wśród nas. Będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Dyrektor Roman Dworacki – nasz nawiedzeniowy rekolekcjonista. Po zakończonej Eucharystii odnowimy oddanie siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Osoby, które będą to czyniły prosimy o zabranie świecy. Potem trwanie przy Maryi w ciszy i z pieśnią maryjną. O g. 20.00 – różaniec z wezwaniem wstawiennictwa Andrzeja Boboli – patrona Polski w intencjach naszej Ojczyzny. Naszą modlitwę zakończymy uroczystym Apelem Jasnogórskim o g. 21.00.
 2. W poniedziałek św. Cecylii. Będziemy modlić się za naszych muzyków: p. Jacka i p. Michała. Cieszymy się też Zespołem Dziecięcym „Owieczki”. Św. Cecylio – módl się…
 3. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na spotkanie w poniedziałek o g. 18.45 do sali „Wieczernik”.
 4. We wtorek o g. 18.30 w naszym kościele koncert w ramach „Grand Prix Polskiej Chóralistyki” Wystąpią Poznański Chór „Polihymnia” (dyrygent – Maciej Bolewski, organy – Tomasz Dzięcioł) i Chór „Voces Sine Terminis” (dyrygent – Maciej Grosz).
 5. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 – msza święta w intencji próśb i podziękowań. Po Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W czwartek od g. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O g.17.30 nowenna do Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 7. W piątek o g. 18.00 msza święta i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 8. W sobotę o g. 11.45 – zbiórka ministrantów i kandydatów.
 9. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej.
 10. Za tydzień przeżywać będziemy pierwszą niedzielę Adwentu – początek roku liturgicznego i duszpasterskiego.
 11. Są wolne intencje w nowym tygodniu. Można podejść do zakrystii.
 12. Ojcowie Karmelici zapraszają na sympozjum: „Święty Józef: Oblubieniec, Ojciec, Mistrz Życia Duchowego”. Początek w piątek o g. 17.00. Koniec w sobotę wieczorem. Można też łączyć się przez internet. Szczegóły w zewnętrznej gablocie.
 13. Za tydzień zbiórka na parafialne inwestycje.
 14. Dziś zbiórka do puszek na wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej w których przebywają migranci. Caritas Polska w parafiach przygranicznych uruchamia Namioty Nadziei. Jednocześnie bardzo prosimy o usilną modlitwę w intencjach naszej Ojczyzny, by plany złych ludzi uderzające w naszą wolność się nie powiodły. Bardzo jesteśmy wdzięczni Straży Granicznej, Policji i Żołnierzom za obronę naszej granicy. Modlimy się za tych, którzy ponieśli uszczerbek na swoim zdrowiu. Maryjo, Królowo Pokoju i Polski – módl się za nami.

Zmarła nasza Parafianka: + Teresa Burek z ul. Białej – lat 88 i nasz stolarz mieszkający w Bninie – + Wojciech Luczak (odnawiał drzwi wejściowe, przygotował stolarkę w zakrystii). Jego pogrzeb odbył się w sobotę w Kórniku. W poniedziałek o g. 7.30 – Eucharystia w jego intencji u nas. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz