Ogłoszenia Parafialne – 8 września 2019

 1. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej, a ks. Karol zaprasza na krąg biblijny.
 2. We wtorek – 10 września przypada kolejna rocznica urodzin bł. ks. Mariana Konopińskiego. Jest to nasz mały odpust. Zaprosiliśmy kapłanów, którzy w ostatnich latach posługiwali  w naszej parafii. Kazanie wygłosi ks. Rafał Sylwestrzak. Zapraszam wszystkich. Prosimy też o obecność sztandarów.
 3. W środę o 17.30 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i następnie msza święta w intencji próśb i podziękowań.
 4. W czwartek od g. 15:00 adoracja w ciszy. O g. 17:30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana i spotkanie Przymierza Miłosierdzia.
 5. W czwartek po wieczornej mszy świętej spotkanie klas VII przed Sakramentem Bierzmowania.
 6. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o g. 16.00 (zapraszamy dzieci klas IV-VI).
 7. W piątek o g. 18.00 msza św. i adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Jest także spotkanie dla młodzieży.
 8. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie przed mszą świętą i rano i wieczorem, a także w sobotę od g. 17:00 – 18:00.
 9. W sobotę – 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na lotnisku we Włocławku wielkie wydarzenie „Polska pod Krzyżem”.. Organizowane prze fundację Solo Dios Basta (Leszek Dokowicz, Maciej Bodasiński). Parafia św. Andrzeja Boboli w Poznaniu (ul. Junikowska 48) organizuje wyjazd na to spotkanie. (Wyjazd 14 września o g. 7.00, powrót ok. g. 22.00. Koszt 45 zł. Zapisy –  tel. 693 319305. Zabieramy składane krzesełko lub karimatę, a także własny krzyż).
 10. Tego dnia – równolegle do wydarzenia we Włocławku – spotkanie przy krzyżu w naszym kościele. Zapraszamy na g. 11.00. Będzie różaniec (tajemnice bolesne) i adoracja Krzyża. Niech każdy przyjdzie ze swoim krzyżem.
 11. Także w sob. o g. 21.00 przy Krzyżu Papieskim (Łęgi Dębińskie) spotk.  modlitewne.
 12. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL, WT UAM-u i szkoły katolickie.
 13. W niedzielę – 15 września „Marsz dla Życia”. Początek o g. 15.45 na Placu Mickiewicza. Serdecznie zapraszamy!
 14. Prosimy o zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym osób dorosłych pragnących przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 15. Witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza – ks. Szymona Bajona. Pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Lesznie. Jest 8 lat kapłanem. Po święceniach podjął i ukończył Akademię Muzyczną ze specjalnością „dyrygent chóralny”. Obecnie jest: asystentem w Chórze Katedralnym, wykłada na Akademii Muzycznej i ma katechezę w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia. Życzymy mu wielu Łask Bożych w posłudze u nas i poza naszą wspólnotą. Niech święty Michał odkrywa przed Tobą Boga i chroni przed złem. .
 16. W środę 18 września po wieczornej mszy świętej (ok. g. 18.40) odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Zmarli nasi Parafianie: + Kamila Otulakowska z ul. Ułańskiej – lat 84 i + Dorota Szlaps z ul. Orzeszkowej – lat 65. Wieczny odpoczynek…

Biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę, czwartek od g. 16.00 – 17.30, a w piątek od g. 9.00 – 10.00.

Dodaj komentarz