OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 sierpnia 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

  1. W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, a we wtorek święto św. Wawrzyńca. W środę wspomnienie św. Klary, a w sob. św. Maksymiliana Kolbe.
  2. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  3. W czwartek od 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 17:30 nowenna do naszych błogosławionych – Natalii i ks. Mariana.
  4. W piątek o g. 18.00 msza św. i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
  5. W piątek 13 sierpnia – Dzień Fatimski. O g. 19.30 różaniec o g. 20.00 msza święta z procesją figury MB Fatimskiej. Przewodniczy ks. Dziekan Paweł Wygralak.
  6. Zakończyła się wystawa „Obszary Świętości”. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim twórcom za ich piękne dzieła. Przez czas wystawy nasza świątynia była dodatkowo ubogacona. Szczególne podziękowania składamy naszej Parafiance – p. Izabeli Hermanowskiej, która wpadła na ten pomysł i go zrealizowała. „Bóg zapłać” Wszystkim!
  7. Zbliża się dzień beatyfikacji (niedziela – 12 września) ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Jesteśmy zaproszeni – również przez naszych biskupów – do duchowego przygotowania się na to wydarzenie. Ma ono polegać na 33 dniowych indywidualnych rekolekcjach przeprowadzonych w swoim domu. Szczegóły na stronie int.: www.beatyfikacja33.pl – zachęcamy!
  8. Narodowy Fundusz Zdrowotny zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski na piknik zdrowotny promujący program pilotażowy „Profilaktyka 40 Plus”. Wszystko w następną niedzielę przy Katedrze w g. 9.00 – 14.00. Będzie można spotkać się z różnymi specjalistami (szczegóły w gablocie ogłoszeń).
  9. W tym tygodniu wpłynęło na remont dachu 13.220 zł (2.800 zł – wpłata na konto, 10.420 zł – bezpośredni przekaz ks. Proboszczowi). Mamy spłacony cały dach na kościele i wikariacie, włącznie z instalacją odgromową. Bardzo, bardzo dziękujemy za nadzwyczajną ofiarność. „Bóg zapłać”. Pragniemy teraz przygotować projekty odnowy kościoła na zewnątrz (rynny, opierzenia, tynki, odwilgocenie ścian zewnętrznych) i zwrócić się jesienią do różnych podmiotów zewnętrznych o wsparcie nas w tych inwestycjach. W najbliższym czasie ustalimy – ile te projekty i dokumentacja będą nas kosztować. Stąd bardzo proszę – jeśli ktoś może – o dalsze finansowe wsparcie.
  10. W następną niedzielę – 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Eucharystii obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów oraz zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Zmarli nasi Parafianie: + Irena Bartkowiak z ul. Niecałej – lat 92 i + Jerzy Paczkowski także z ul. Niecałej – lat 95. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz