Ogłoszenia Parafialne – 8 grudnia 2019 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl; mail: swmichal@archpoznan.pl)

 1. Jesteśmy w trakcie trwania Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszej parafii organizowanych przez Akcję Katolicką. Dzisiejszej niedzieli o g. 19.00 zapraszamy na przedstawienie „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły (aula Jana Pawła II). Nasza młodzież pod kierunkiem p. Elżbiety Stachowiak przygotowała ten spektakl. Bardzo, bardzo zapraszamy!
 2. Dziś także w dolnym kościele – Godzina Łaski. Modlitwa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy!
 3. Roraty ku czci Maryi Niepokalanej o g. 6.15 dla młodzieży i dorosłych (od poniedziałku do soboty). Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na g. 18.00. Można zabrać ze sobą lampiony.
 4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.
 5. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne spotkanie Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Będzie ono poświęcone podsumowaniu Nawiedzenia i wprowadzeniu w nowy rok liturgiczny.
 6. W środę o g. 17.30 nowenna do MB nieustającej Pomocy, o g. 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań. Także spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. W czwartek od g. 15.00 adoracja w ciszy. O g. 17.30 nowenna do naszych Bł. : Natalii i ks. Mariana. A także spotkanie Przymierza Miłosierdzia.
 8. Po wieczornej Eucharystii w czwartek ks. Karol zaprasza na krąg biblijny.
 9. W piątek o g. 16.00 spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych.
 10. W piątek o g. 18.00 msza święta i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 11. Spotkanie dla starszych ministrantów i Panów służących do mszy świętej w sobotę po rannych roratach – zapraszamy na śniadanie (na probostwo).
 12. Spotkanie dla ministrantów młodszych i kandydatów w sobotę o g. 10.00.
 13. W sobotę spowiedź w ciszy i spokoju od g. 17.00 – 18.00.
 14. W sobotę w hali widowiskowej w Puszczykowie Poznańskie Forum Charyzmatyczne – początek o g. 9.00.
 15. Za tydzień dzień pomoc naszemu Seminarium Duchownemu. Zbiórka do puszek będzie na ten cel.
 16. Dziś nasza Caritas proponuje poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny, kartki świąteczne i ewangeliarze na każdy dzień (polecamy tę pozycję w wersji małej i dużej). Z przodu wystawiliśmy, jak co roku, choinkę z serduszkami na których są wypisane anonimowo osoby potrzebujące z naszej parafii oraz Caritas Archidiecezji proponuje napełnienie tytek charytatywnych, by wspomóc biednych. Można też złożyć ofiarę pieniężną do skarbony św. Antoniego. Można już deklarować upieczenie placków na wigilię dla potrzebujących, która co roku  gromadzi wiele osób na poznańskich targach.
 17. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zmarli nasi Parafianie: + Jerzy Frankowski z ul. Chełmońskiego – lat 59, + Zofia Imielińska z ul. Bukowskiej – lat 82, + Roman Zając z ul. Grottgera – lat 64 i + Jerzy Górski z ul. Chełmońskiego – lat 75. Wieczny…

Dodaj komentarz