OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 czerwca 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym i obecnym w Boże Ciało na naszej popołudniowej procesji ulicami parafii. Dziękuję rodzinom, które udekorowały okna. Niech Jezus – miłość eucharystyczna wszystkim błogosławi!
 2. Codziennie wieczorem – aż do czwartku – po wieczornej Eucharystii procesja eucharystyczna. W czwartek na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie: ołtarz I – Akcja Katolicka, II – Caritas, III – Odnowa w Duchu Świętym i IV – Młodzież. Po procesji w czwartek zapraszamy wszystkich zaangażowanych w Boże Ciało i przez cały tydzień oktawy do auli św. Jana Pawła II na ciastko i nie tylko. Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Eucharystii.
 3. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po wieczornej Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W czwartek o g. 15.00 – koronka i adoracja w ciszy. O g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. Tego dnia wspomnienie bł. Bogumiła – patrona naszej Archidiecezji. Na wieczornej Eucharystii poświęcenie wianków.
 5. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Zgodnie z decyzją Episkopatu po wieczornej mszy świętej odmówimy akt zawierzenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek nie ma postu.
 6. W piątek o g. 18.00 msza święta i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 7. W piątek jesteśmy zaproszeni do kościoła Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana. O g. 19.00 – Eucharystia, a po niej uroczysta procesja miasta Poznania ku czci Najświętszego Serca Jezusa z kościoła jeżyckiego na Plac Adama Mickiewicza. Bardzo proszę chętnych Parafian do niesienia parafialnego sztandaru na tejże procesji – zgłoszenia w zakrystii.
 8. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Od g. 17.00 – 18.00 spowiedź w ciszy i spokoju.
 9. W następną niedzielę – 13 czerwca – dzień Fatimski. O g. 19.30 – różaniec, o g. 20.00 – msza św. z procesją figury MB Fatimskiej. Przewodniczy ks. Dziekan Paweł Wygralak.
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 11. Serdecznie zapraszamy na wystawę POD RĘKĄ NIEPOKALANEJ – 11, 12 i 13 czerwca. Będzie można zobaczyć pejzaże i rysunki. Wystawa ma charakter wynagradzający Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa, które dokonują się w sztuce. Kto chciałby nabyć któryś z obrazów może wrzucić ofiarę do skarbony św. Antoniego. Autorka – przeznacza je na wsparcie misji w Afryce.
 12. W ostatnim numerze periodyka „Wpis” znalazł się obszerny tekst o naszej Błogosławionej – Natalii Tałasiewicz. Autorem jest p. Prof. Stanisław Kozłowski. Tytuł: „Nauczycielstwo drogą do świętości”. Zainteresowanych proszę o przyjście do zakrystii.
 13. Po spotkaniu Rady Ekonomicznej i konsultacji z ekonomem diecezjalnym podjęliśmy decyzję o remoncie dachu na kościele. Szczegóły podamy za tydzień.

Zmarł nasz Parafianin: + Wiesław Olichwier z ul. Ułańskiej – lat 70. Wieczny…

Dodaj komentarz