Ogłoszenia Parafialne – 5 października 2019 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl; mail: swmichal@archpoznan.pl)

 1. Bardzo, bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę w czasie naszego odpustu ku czci św. Michała Archanioła.
 2. Nabożeństwa różańcowe: codziennie o g. 17.30, a w niedzielę o g. 11.30. W piątek prosimy o uczestnictwo i prowadzenie naszą młodzież.
 3. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00.
 4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – NMP Różańcową, a w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
 5. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej. A na probostwie krąg biblijny z ks. Karolem.
 6. We wtorek po wieczornej mszy św. spotkanie wolontariuszy Caritas. Chętnych Parafian zapraszamy!
 7. W środę o 17.30 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i następnie msza święta w intencji próśb i podziękowań. A także spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 8. Po wieczornej mszy św. w środę spotkanie dorosłych przed Bierzmowaniem.
 9. W czwartek od g. 15:00 adoracja w ciszy. Wieczorem spotkanie Przym. Miłosierdzia.
 10. W piątek o g. 18.00 Eucharystia w dolnym kościele, a po niej adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 11. W piątek o g. 18.00 (górny kościół) II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej na mszy świętej będzie dziękować Bogu za 100 lat istnienia. Uroczystej celebrze przewodniczyć będzie Metropolita Poznański – ks. Abp Stanisław Gądecki. Będą obecni absolwenci, obecni uczniowie oraz Grono Pedagogiczne dzisiejsze i z przeszłości. Są zaproszeni kapłani, którzy kończyli „Dwójkę”. Będzie też szczególna modlitwa za zmarłych.
 12. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie przed mszą świętą i rano i wieczorem, a także w sobotę od g. 17:00 – 18:00.
 13. Za tydzień – Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Now. Tysiąc. Będziemy rozprowadzać kremówki papieskie: w opakowaniu dwie sztuki – ofiara 7 zł.
 14. W czwartek – 17 października przybędzie do nas o. Józef Witko. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie o g. 19.00. Potem adoracja i indyw. modlitwa
 15. W nowym tygodniu są wolne intencje. Przyjmujemy już int. mszalne na  rok – 2020.
 16. Bardzo jesteśmy wdzięczni naszej Akcji Katolickiej. Najpierw za baner zapowiadający Nawiedzenie Matki Bożej. A także za wystawę „Tyś nam Królową” przedstawiającą różne figury i kapliczki poświęcone Maryi, a pochodzące z różnych zakątków Polski. Zachęcamy do obejrzenia.
 17. Dziś naszej wspólnocie przedstawimy dzieci pierwszokomunijne (g. 10.30). Jest ich 29 osób. Kto chciałby otoczyć je swoją modlitwą prosimy o zabranie róży. Na każdej z nich jest imię dziecka.
 18. Październik to miesiąc misyjny. Z tej okazji będziemy zbierać opatrunki dla szpitala w Etiopii. (Awassa). posługują tam siostry Misjonarki Miłości. Można je przynosić do zakrystii przez cały miesiąc.

Zmarli nasi Parafianie: + Jan Leda z ul. Kossaka – lat 53, + Zofia Górecka z ul. Siemiradzkiego – lat 93, + Gertruda Stasik z ul. Matejki – lat 89, + Andrzej Krause z ul. Niecałej – lat 65 i + Włodzimierz Jankowski z ul. Małeckiego – lat 88. Wieczny…

Biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę, czwartek od g. 16.00 – 17.30, a w piątek od g. 9.00 – 10.00.

Dodaj komentarz