OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 listopada 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. W piątek i sobotę przeżyliśmy I – rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej w wizerunku Jasnogórskim. Dziękujemy Maryi za ubiegłoroczne przybycie i dzisiejszą obecność! Maryjo – niech Twoje Niepokalane Serce będzie dla nas schronieniem.
 2. Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Bardzo dziękuję naszej Akcji Kat. – p. Basi za wyhaftowanie tego hasła.
 3. Zaczyna się czas Adwentu – radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Roraty dla młodzieży i starszych od poniedziałku do piątku o g. 6.15. Wieczorem na g. 18.00 zapraszamy rodziny z dziećmi ( poniedziałek – piątek). Jak zawsze dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Będzie losowanie figurki Matki Bożej.
 4. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieust. Pomocy i msza św. w intencji próśb i podz.
 5. W czwartek o g. 15.00 – koronka i adoracja w ciszy. O g. 17.00 adoruje Towarzystwo Przyjaciół naszego Seminarium. O g. 17.30 nowenna do naszych Bł: Natalii i ks. Mariana.
 6. W I – Piątek miesiąca spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od g. 16.30 – 17.00. Dzieci klas czwartych zapraszamy na g. 16.30.
 7. Do chorych pójdziemy: ks. Proboszcz swoją trasą w piątek od. g. 10.00, a w sobotę ks. Proboszcz trasą piątkową ks. Jakuba od g. 9.00. Ks. Jakub odczuwa jeszcze skutki choroby stąd Jego chorzy z soboty nawiedzi ks. Proboszcz w następny piątek i sobotę – 11 i 12 grudnia. Ks. Szymon do swoich chorych pójdzie bezpośrednio przed świętami.
 8. W I – Sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: o g. 11.00 – różaniec i rozważanie. O g. 12.00 – Eucharystia.
 9. W tygodniu po niedzieli 6 grudnia dzieci komunijne z rodzicami zaprosimy w grupach na dodatkowa mszę św. z poświęceniem różańcy i medalików (medaliki nabywają rodzice).
 10. Zbiórka do puszek na parafialne inwestycje wyniosła 1.690 zł Bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelkie ofiary – także te przesyłane na konto parafialne. „Bóg zapłać”.
 11. Dziś nasza Caritas proponuje opłatki na stół wigilijny i kartki świąteczne. Z przodu wystawiliśmy, jak co roku, choinkę z serduszkami na których są wypisane anonimowo osoby potrzebujące z naszej parafii. Ofiarę pieniężną można złożyć do skarbony św. Antoniego. Panie proponują także kalendarz ścienny – 2 zł i Ewangelie z rozważaniami na każdy dzień z Edycji Paulińskiej -10 zł. Są również świece na stół wigilijny: duże – ofiara 15 zł, małe – ofiara – 7 zł.
 12. Z przodu wystawiliśmy, jak co roku, choinkę z serduszkami na których są wypisane anonimowo osoby potrzebujące z naszej parafii. Ofiarę pieniężną można złożyć do skarbony św. Antoniego.
 13. Dzisiaj – 29 listopada rozpoczną się „Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33”. Inauguracja tego wydarzenia w Katedrze Poznańskiej na mszy świętej o g. 10.00, której będzie przewodniczył ks. Abp S. Gądecki. Dodatkowe informacje na stronie WWW.oddanie33.pl

Zmarł o. Stanisław Przepierski – dominikanin. Jego Mama i Siostry są naszymi Parafiankami. W ostatni piątek w Warszawie na Służewie miał miejsce Jego pogrzeb.

Zmarli nasi Parafianie: + Krzysztof Okoniewski z ul. Grunwaldzkiej – lat 61 i + Kazimiera Kołodziej z ul. Chełmońskiego – lat 77. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz