OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 kwietnia 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219

Transmisja mszy świętej w Niedzielę z naszego kościoła na facebooku o g. 10.30

 1. Ksiądz Karol Wachowiak odchodzi z naszej parafii. Pragniemy mu podziękować za prawie trzyletnią posługę w świętomichałowej wspólnocie i szpitalu. Zdobył serca wielu Parafian swą postawą otwarcia na problemy mu zgłaszane i zwykłą życzliwością, którą emanował. Dziękujemy mu także za gorliwą posługę: w konfesjonale, w głoszeniu Słowa Bożego i pobożnym sprawowaniu Eucharystii. Ślad jego zdolności i duchowości pozostanie we wspólnotach, którym przewodził: w Przymierzu Miłosierdzia, Eucharystycznym Ruchu Młodych, Odnowie w Duchu Świętym, Kręgu Biblijnym i Grupie Dzieci Komunijnych.

Był bardzo dobrym kapelanem w szpitalu i – przez jakiś czas – w Domu Opieki Społecznej przy ul. Bukowskiej.  Podziwiamy jego umiejętność i sposób podejścia do chorych. Również tych, których nawiedzał co I – Piątek miesiąca w domu. Jesteśmy wdzięczni za przywożenie żywności potrzebującym z Biedronki.

Księże Karolu – dziękujemy za wszelkie Dobro, które zostawiłeś w naszych sercach. Trwajmy we wspólnocie modlitewnej: bardzo prosimy o modlitwę i zapewniamy o niej  Ciebie. Dziękujemy i „Szczęść Boże”.

 • W naszym kościele może jednocześnie przebywać na mszy świętej 50 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości od siebie i używanie maseczek.
 • Kościół jest przez cały dzień otwarty. Spowiedzi słuchamy codziennie od g. 7.00 – 7.25 rano i od g.17.15 – 17.55 (do rozpoczęcia mszy świętej). Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej i z racji I – Piątku i I – Soboty miesiąca.
 • Codziennie po mszy świętej – modlitwa się o deszcz.
 • Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Codziennie o g. 17.45 – czytanie fragmentów Biblii.
 • W środę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego (75 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau).
 • W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od g. 15.00 – adoracja w ciszy i o g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 • W czwartek po wieczornej Eucharystii adoracja wypraszająca ustanie koronawirusa.
 • W piątek – 1 V wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i I – Piątek. Tego dnia nie ma postu.
 • Nabożeństwa majowe od piątku po wieczornej Eucharystii. A w sobotę i niedzielę o g. 17.30. W czytankach przybliżymy postać sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 • W sobotę uroczystość NMP Królowej Polski. przeniesiona z racji Niedzieli Wielkanocnej na 2 maja. Msze święte: 7.30, 12.00 i 18.00. O g. 11.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: różaniec i rozmyślanie (I – Sobota).
 • Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary wspierające naszą parafię. I te wpłacane na konto, jak i te przekazywane na składkę lub w inny sposób. „Bóg zapłać”.

Zmarła nasza Parafianka:  + Agata Burawska z ul. Głogowskiej – lat 32. Wieczny…

Dodaj komentarz