OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 grudnia 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Bardzo cieszymy się młodzieżą i starszymi, którzy uczestniczyli w rannych roratach. Radujemy się także rodzinami z dziećmi, którzy przychodzili na wieczorną Eucharystię.
 2. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy w adwencie wspomogli potrzebujących: za paczki, ofiary pieniężne, upieczone ciasto dla bezdomnych i inne formy pomocy. „Bóg zapłać”.
 3. Bardzo jesteśmy wdzięczni Paniom z Zespołu Caritas za grudniowa posługę w kruchcie kościoła i organizację pomocy potrzebującym. „Bóg zapłać”.
 4. Bardzo dziękuję Panom i starszym Ministrantom – pod kierownictwem p. Jacka – za przygotowanie żłóbka i całej dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. W poniedziałek – 27 grudnia po raz pierwszy będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego. Jednym z inicjatorów jest nasz Parafianin: gratulujemy pomysłu i realizacji. Dziękujemy!
 6. W poniedziałek o g. 18.45 – spotkanie duszpasterstwa młodzieży (sala Wieczernik).
 7. We wtorek – 28 grudnia święto św. Młodzianków. Wieczorem o g. 18.00 – msza święta dziękczynna za Osoby, które od 25 marca do Bożego Narodzenia trwały na modlitwie za nienarodzone dziecko w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 8. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji próśb i podziękowań.  A także spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 9. W czwartek – 30 grudnia w dzień swoich imienin ks. Proboszcz zaprasza – po Eucharystii wieczornej – na imieninową kawę do auli św. Jana Pawła II. O innej porze będzie oczekiwał na probostwie.
 10. W czwartek od g. 15.00 adoracja. O g. 17.30 nowenna do Bł: Natalii i ks. Mariana.
 11. W piątek – 31 grudnia, ostatni dzień roku. O g. 17.00  msza św. na zakończenie roku z nabożeństwem dziękcz. – przebł. Tego dnia Abp udzielił dyspensy od potraw mięsnych.
 12. W Nowy Rok – uroczystość Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie ma Eucharystii o g. 7.30 Będzie  o g. 9.00, 10.30, 12,00, 15.00 i 18.00.
 13.  W tym roku dwie formy kolędy. Pierwsza: odwiedziny kapłana w domu – prosimy o złożenie pisemnej deklaracji (skrzynka z napisem kolęda). Druga: Spotkania kolędowe w kościele. Początek to msza święta o g. 18.00. Potem kontynuacja spotkania. Przynosimy z sobą buteleczki z wodą do poświęcenia. Kto nie może przybyć w wyznaczonym dniu prosimy o dołączenie do dowolnego dnia. Program spotkań bożonarodzeniowych:
 14. Poniedziałek – 27 grudnia: ul. Grunwaldzka
 15. Wtorek – 28 grudnia: ul. Marcelińska, Niecała i Polna
 16. Środa – 29 grudnia: ul. Wojskowa, Przybyszewskiego, Zakątek i Biała
 17. Poniedziałek – 3 stycznia: Siemiradzkiego, Reymonta, Iłłakowiczówny, Ułańska
 18.  Miniony rok to czas dużej ofiarności Parafian i Gości: naprawa dachu i przygotowanie projektów na remont zewnętrznej elewacji kościoła. „Bóg zapłać” Wszystkim. Teraz martwimy się o sezon grzewczy. Co roku ofiary składane na tradycyjną kolędę pokrywały koszty gazu i prądu. Zatem w tym roku także nieśmiało prosimy o dodatkowe wsparcie tych naszych potrzeb (konto, składka, datek w czasie spotkania kolędowego). Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i hojność.

Zmarł nasz Parafianin: + Franciszek Żok z ul. Grunwaldzkiej – lat 81. Wieczny…

Dodaj komentarz