OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 września 2022 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.  

 1. W czwartek – 29 września uroczystość św. Michała Archanioła.  o g. 18.00 suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Oprawę muzyczną będzie stanowił Poznański Chór Katedralny pod batutą ks. Szymona Bajona. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Będzie też transmisja uroczystości na facebooku. Cieszymy się w tym roku 90 rocznicą powstania naszej świętomichałowej wspólnoty.
 2. Przygotowaniem do tego świętowania są rekolekcje. Już w niedzielę na wszystkich mszach świętych Słowo Boże wygłosi ks. Marcina Głowiński – proboszcz na poznańskich Plewiskach, a do niedawna Rektor Seminarium Duchownego. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne w czasie wieczornej Eucharystii o g. 18.00. Pół godziny przed wieczorną mszą świętą różaniec prowadzony przez nasze wspólnoty. W te dni składka to wyraz wdzięczności naszemu Rekolekcjoniście.
 3. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Poszczególne grupy duszpasterskie w zakrystii zapisują się na wspólnotowy czas adoracji. Parafian prosimy o poświęcenie jednej godziny na czuwanie z Jezusem Eucharystycznym. Jedną z intencji niech będzie prośba o ożywienie wiary dzieci, młodzieży i dorosłych.
 4. Do środy trwamy na nowennie do św. Michała Archanioła.
 5. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej możliwość modlitwy wstawienniczej i zaległe spotkanie wystawienników: osób modlących się i tych wspierających ich… Również w poniedziałek spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży (g. 19.15).
 6. We wtorek po wieczornej mszy świętej zaległe spotkanie Rady Ekonomicznej.
 7. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św w intencji pr i podz
 8. Zapisy młodzieży klas VII do bierzmowania w środę – 28 września o g. 19.00 (kościół).
 9. Rozpoczynamy miesiąc październik. W sobotę i niedzielę  różaniec o g. 17.30.
 10. Ks. Karol i ks. Michał nawiedzą swoich pierwszosobotnich chorych (od g. 9.00).
 11. W I – Sobotę nab do Niep Serca Maryi: o g. 11.00 – różaniec i rozw, o g. 12.00 msza św
 12. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 adoracja z okazją do spowiedzi świętej w ciszy i spokoju.
 13. W następną niedzielę – 2 października wydarzenie pobłogosławione przez naszego Arcypasterza „Pokuta za Poznań”. Celem modlitwy jest prośba o Boże Miłosierdzie nad nami. Rozpocznie się ona Eucharystią o g. 14.15 w kościele Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry (ks. Bp Szymon Stułkowski). Potem przemarsz z odmawianiem różańca i od g. 16.15 adoracja w naszej świątyni. Wielbienie poprowadzi p. Poldek Twardowski z Zespołem. Wszystkich Poznaniaków zapraszamy.
 14. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa (św. Maksymilian Maria Kolbe) i Szymanowa (MB Jazłowiecka) – sobota, 8 października – cena 100 zł. Zapisy w zakrystii.
 15. W poniedziałek – 10 października przybędzie do nas o. Józef Witko. Tego dnia o g. 19.00 msza święta i adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Już dziś zapraszamy!
 16. Zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu i szkoły katolickie wyniosła 650 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
 17. Dziś zbiórka na parafialne inwestycje. Zawierzamy nasze sprawy mat hojności Parafian.

Zmarła nasza Parafianka: + Czesława Kowalik kiedyś z ul. Matejki – lat 91, Wieczny…

Dodaj komentarz