OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 października 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Nasz wikariusz – ks. Jakub Drosik jest w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. W czwartek podano mu osocze. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji. Zachorował też nasz kleryk – Tymon. I jego i wszystkich chorych polecamy Bożemu Miłosierdziu, opiece Maryi i ochronie św. Michała Arch.
 2. W poniedziałek o g. 7.30 msza święta w intencji ks. Jakuba, naszego kleryka i chorych kapłanów, a w następną niedzielę o g. 7.30 msza święta o zdrowie ks. Jakuba i wszystkich chorych.
 3. Wczoraj zakończyła się nam kwarantanna (ks. Proboszcz, ks. Szymon i współpracownicy). Stąd od dziś możemy już normalnie posługiwać. Msze święte według stałego porządku: i rano i wieczorem. Biuro parafialne też będzie czynne. Dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie.
 4. Nabożeństwa różańcowe: dziś w niedzielę o g. 11.30, a w zwykły dzień o g. 17.30.
 5. W środę – 28 października święto św. Szymona i Judy Tadeusza. O g. 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań złożonych na nowennę.
 6. W czwartek o g. 15.00 – koronka i adoracja w ciszy. O g. 17.00 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 7. Zachęcamy do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych, by móc od 1 – 8 listopada ofiarowywać odpust za zmarłych. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Eucharystią, a w sobotę od g. 17.00 – 18.00.
 8. W następną niedzielę – 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Eucharystii o g. 15.00. Zgodnie z sugestią naszego Abpa nie będzie nabożeństw na cmentarzach o tradycyjnych godzinach. Jesteśmy proszeni, by indywidualnie nawiedzać groby swych bliskich w dniach 1–8 XI
 9. Wymienianki można składać do skarbony z tyłu kościoła. Od 2 – 8 listopada będziemy – przed wieczorną Eucharystią – wymieniać i modlić się za naszych zmarłych. Można też przesłać swych zmarłych drogą mailową.
 10. Ostatnimi laty w Dzień Zmarłych – 2 listopada na mszy świętej wieczornej wymienialiśmy zmarłych z ostatniego roku. Ze względu na ograniczenia tego dnia na każdej mszy będziemy wspominać zmarłych z ostatniego roku. Prosimy o podanie ich imion na karteczce przed mszą świętą (można też przynieść swemu Zmarłemu i zapalić znicz). Msze święte w Dzień Zmarłych o g. 7.30, 9.00 i 18.00.
 11. Fundacja Solo Dios Basta organizuje ”Różaniec do Granic Nieba”. Polega on a pojednaniu się z dziećmi, które odeszły do Pana przez aborcję we wszystkich pokoleniach rodu. Każdy stając nad swoim rodzinnym grobem – przez ręce Maryi – modli się razem z dziećmi, które są w niebie: można mu nadać imię, prosić o wybaczenie i razem z nim modlić o potrzebne łaski dla całej rodziny. W parafii każdego dnia od 1 – 8 listopada będzie różaniec pokutny – wynagradzający Bogu za grzech aborcji (w niedzielę o g. 11.30 a w zwykły dzień po wieczornej Eucharystii). Szczegóły na stronie internetowej: www.różaniecdogranic.pl
 12. Ks. Proboszcz rozpoczyna w poniedziałek, 33 – dniowe przygotowanie do odnowienia zawierzenia Maryi. Ten akt oddania i ponowienia będzie miał miejsce – 28 listopada, w rocznicę Nawiedzenia NMP w wizerunku Jasnogórskim. Niektórzy mają w domu książkę „Brama Niebieska”. A w niej propozycje rozważań na każdy dzień. Ponadto na stronie internetowej www.oddanie33.pl można znaleźć dwie formy przygotowania: zwykłą i skróconą (dla zabieganych). Jest też możliwość wysłuchania nagrań. Bardzo, bardzo zachęcam do otwarcia tej strony i wejścia w tę inicjatywę.
 13. Zbiórka do puszek na parafialne inwestycje wyniosła 1.240 zł. Jesteśmy w trakcie remontu zakrystii ministranckiej. Prosimy o modlitwę w intencji Bożego Błogosławieństwa dla prac.

Zmarły nasze Parafianki: + Danuta Tomczak z ul. Chełmońskiego – 78 i + Katarzyna Schmidt z ul. Zeylanda – l. 49. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz