OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 maja 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Bardzo dziękujemy Darczyńcom za nowoczesną – na czas pandemii kropielnicę. Umieściliśmy ją przy drzwiach wejściowych. Zachęcamy do żegnania się wodą święconą.
 2. Do końca czerwca będzie msza święta w niedzielę o g. 15.00.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej mszy świętej.
 4. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Jest to dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
 5. W poniedziałek o g. 19.00 – spotkanie młodzieży klas VII przed bierzmowaniem. Klasy VIII będą miały spotkanie w następnym tygodniu. Młodzieży klas VIII – na czas egzaminów – życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego.
 6. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieust. P. i msza św. w intencji pr. i podz.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W czw od g. 15.00 adoracja. O g. 17.30 nowenna do naszych Bł: Natalii i ks. M.
 9. W czwartek o g. 18.00 msza święta o zdrowie i szczęśliwą operację dla ks. Prof. Janusza Nawrota (prowadzi u nas Krąg Biblijny).
 10. W piątek przypada 40 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. 12 września jest zaplanowana uroczystość jego beatyfikacji – najprawdopodobniej w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.
 11. W piątek o g. 18.00 msza święta i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 12. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszej Archidiecezji.
 13. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 spowiedź w ciszy i spokoju.
 14. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.
 15. Wczoraj ks. Arcybiskup wyświecił 5 kapłanów dla naszej archidiecezji. W ubiegłą sobotę 5 kleryków przyjęło świecenia diakonatu. Otoczmy ich gorliwą modlitwą.
 16. Nasi biskupi przesyłają rodzicom dwie broszury edukacyjne: „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Gdy dziecko pyta o seks” autorstwa pani psycholog Bogny Białeckiej. Są wyłożone na balaskach. Proszę zabierać za darmo.
 17. Trwa nabór do Liceum Ogólnokształcącego i uzupełniający do Szkoły Podstawowej prowadzonych przez siostry Zmartwychwstanki (ul. Głogowska).
 18. Ks. Arcybiskup zachęca, by procesje Bożego Ciała były według porządku sprzed pandemii. Stąd my pójdziemy naszą zwyczajową trasą (ulice: Stolarska, Konopnickiej, Matejki, Grunwaldzka i powrót Stolarską).
 19. Caritas Archidiecezjalna proponuje „Wakacje z Bogiem” dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie ogłoszeń (www.caritaspoznan.pl).
 20. Dziś zbiórka do puszek na parafialne inwestycje. Ofiary można też przekazywać na konto.

Zmarł nasz Parafianin: + Jerzy Chojnacki z ul. Grottgera – lat 71. Wieczny…

Dodaj komentarz