OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 listopada 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. W zbliżającym się tygodniu przypada I – rocznica Nawiedzenia Matki Bożej w wizerunku Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Pragniemy sobie przypomnieć tamte wydarzenia i dziękować Maryi za przybycie i stałą obecność wśród nas. Proponujemy dwa spotkania. Pierwsze w piątek – 27 listopada od g. 20.00 – 21.15. Będzie to czuwanie z Maryją z wykorzystaniem myśli ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zakończymy wszystko uroczystym Apelem Jasnogórskim. W sobotę zaś w porze ubiegłorocznego pożegnania tzn. o. g 16.00 – msza święta z podziękowaniem za Nawiedzenie i z prośbą o opiekę Maryi nad nami w tym trudnym czasie. Przed Eucharystią – o g. 15.45 oddanie siebie Niepokalanemu Sercu Maryi lub odnowienie zawierzenia. Osoby, które będą to czyniły prosimy o zabranie świecy. Sobotniej uroczystości będzie przewodniczył ks. Dyrektor Roman Dworacki – nasz ubiegłoroczny rekolekcjonista.
 2. Dziś uroczystość Chrystusa Króla. Święto patronalne Akcji Katolickiej. Naszemu Parafialnemu Oddziałowi dziękujemy za wszelkie zaangażowania i wielką troskę o naszą parafię. „Bóg zapłać”. Kto chciałby zasilić tę wspólnotę – bardzo zachęcamy. Bardzo potrzeba nam ludzi angażujących się i kochających Kościół.
 3. Ks. Szymon do czwartku włącznie jest w izolacji, a ks. Profesor i ks. Proboszcz mają kwarantannę. Trwajmy na modlitwie za wszystkich chorych i o ustanie pandemii.
 4. Dziś i w najbliższe niedziele nie będzie mszy o g. 15.00.
 5. Do czwartku włącznie nie będzie rannej mszy świętej. O g. 18.00 będzie odprawiona jedna intencja, a pozostałe na probostwie. Prosimy o wyrozumiałość.
 6. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji próśb i podziękowań.
 7. W czwartek o g. 15.00 – koronka i adoracja w ciszy. O g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 8. W piątek o g. 18.00 msza święta o uwolnienie i uzdrowienie.
 9. W niedzielę – 29 listopada rozpoczną się „Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33”. Inauguracja tego wydarzenia w Katedrze Poznańskiej na mszy świętej o g. 10.00, której będzie przewodniczył ks. Abp Stanisław Gadecki. Transmisja w Radio Emaus. Dodatkowe informacje na stronie: WWW.oddanie33.pl
 10. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Już myślimy o roratach.
 11. Dziś zbiórka do puszek na parafialne inwestycje. Bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelkie ofiary – także te przesyłane na konto parafialne. Niech Bóg wynagrodzi hojność.

Zmarli nasi Parafianie: + Krystyna Zgrabczyńska z ul. Kolejowej – lat 67, + Tomasz Klichowski z ul. Ułańskiej – lat 56, + Józef Janikowski z ul. Gąsiorowskich – lat 98 i + Marek Mirka z ul. Małeckiego – lat 66. Wieczny …

Dodaj komentarz