OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 września 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Witamy w naszej parafii nowego kapłana – ks. Krzysztofa Kruka. Pochodzi z parafii Świetej Rodziny w Poznaniu. Był proboszczem w Śnieciskach i Cielczy. Obecnie otrzymał urlop zdrowotny i opiekuje się Mamą, która mieszka na Os. Kopernika. Ks. Arcybiskup przysyła nam ks. Krzysztofa do pomocy duszpasterskiej. Życzymy, aby św. Michał Archanioł otaczał Go swoją opieką, a my zapewniamy o naszej modlitwie.
 2. Mając nowego kapłana – od następnej niedzieli – wracamy do mszy świętej o g. 15.00 w niedzielę. Z tego też względu w nowym tygodniu i później są wolne intencje. Można podejść do zakrystii lub do biura, albo zamówić telefonicznie (608 203979).
 3. Dziś na mszy św. dziecięcej przedstawimy Parafianom dzieci, które w maju pójdą do I – Komunii Świętej. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji. Kto się zdecyduje modlić za konkretną osobę prosimy o zabranie róży z imieniem dziecka (róże są na balaskach).
 4. W poniedziałek pierwszy dzień nowenny do św. Michała Archanioła przed odpustem.
 5. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieust. P. i msza św. w intencji próśb i podziękowań. Po wieczornej Eucharystii w środę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W czwartek od g. 15:00 adoracja w ciszy. O 17:30 nowenna do Bł.: Natalii i ks. Mariana.
 7. W piątek o g. 18.00 Eucharystia i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 8. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej.
 9. W następną niedzielę początek rekolekcji przed uroczystością św. Michała Archanioła. poprowadzi  je ks. Prał. Andrzej Szczepaniak – w przeszłości nasz wikariusz.
 10. W następną niedzielę po mszy świętej dziecięcej (26 września g. 11.30) zapraszamy małżeństwa chętne do tworzenia kręgu Domowego Kościoła. Wspólnota ta skupiona jest na wzajemnym umacnianiu swojej wiary i odkrywaniu duchowości małżeńskiej. Spotkania są jeden raz w miesiącu. Duchowym opiekunem jest kapłan.
 11. W zakrystii zapisy na przygotowanie do Bierzmowania dla młodzieży klas VII i dla osób dorosłych, które pragną przyjąć ten Sakrament.
 12. W tym tygodniu na przygotowanie dokumentacji, by zwrócić się do różnych instytucji z prośbą o pomoc w remoncie kościoła wpłynęło 2.350 zł (300 zł do ręki ks. Proboszcza i 2.050 zł na konto). „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom!  Potrzeba jeszcze 500 zł.
 13. Na KUL, WT UAM-u i szkoly katolickie uzbieraliśmy 625 zł. „Bóg zapłać”.
 14. Dziś zbiórka na parafialne inwestycje.
 15. Dziś na mszy świętej o g. 9.00 będziemy czcić św. Józefa. Przewodniczyć modlitwie będzie Ekonom naszej archidiecezji – ks. Kan. Waldemar Hanas. Prosimy św. Józefa o opiekę nad remontem naszej świętomichałowej świątyni. Bardzo dziękuję za dwa ornaty św. Józefa: Radzie Ekonomicznej i Małżonkom, którzy obchodzili srebrny jubileusz…
 16. Dzisiaj w g. 14.00 – 17.00 Festyn Parafialny – „Michałki”. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Cel – chcemy się uradować sobą będąc razem. Przyjdźmy! Oprócz różnych atrakcji muzycznych, konkursów, występów, zumby, zabaw dla dzieci będą kiełbaski z grila, grochówka i domowe ciasto. Zapraszamy!

Zmarł nasz Parafianin: + Marian Pocełujko z ul. Grunwaldzkiej – lat 85. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz