OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 sierpnia 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219

Biuro parafialne w wakacje: poniedziałek i środa od g. 16.30 – 17.30, a w piątek od. g. 9.00 – 10.00.

 1. W tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek – św. Jacka, we wtorek – bł. Sancji Szymkowiak, w czw – św. Bernarda, w piątek – św. Piusa X, a w sob. NMP Królowej.
 2. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieust. P, a o g. 18.00 msza św. w int pr. i podz.
 3. W czwartek o g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja w ciszy.
  O g 17:30 nowenna do naszych błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 4. Po kilkumiesięcznej przerwie Akcja Katolicka wznawia spotkania. Zaprasza członków i sympatyków w czwartek – 20 sierpnia po wieczornej Eucharystii. Temat wiodący: „Nauczanie Ojców Kościoła na temat Eucharystii”.
 5. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 okazja do spowiedzi w ciszy i spokoju.
 6. W następną niedzielę zbiórka do puszek na parafialne inwestycje.
 7. Także w następną niedzielę o g. 9.00 odprawimy dziękczynną Eucharystię za tegoroczne plony. Prosimy o przyniesienie symbolicznych darów i kwiatów do piątku włącznie, abyśmy przygotowali stosowną dekorację.
 8. Ubiegłotygodniowa składka na KUL, WT UAM i szkoły katolickie wyniosła 1.750 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
 9. W związku z apelem ks. Arcybiskupa, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dzisiejsza niedziela jest w naszej ojczyźnie Dniem solidarności
  z mieszkańcami Bejrutu, w którym 4 sierpnia doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
 10. Dziś żegnamy ks. Łukasza Łukasika. Był z nami niecałe dwa lata. W parafii sprawował Eucharystię, głosił Słowo Boże, posługiwał w konfesjonale, odwiedzał chorych, wspierał parafialną Caritas, zajmował się młodzieżą – m.in. przygotowywał młodych do Bierzmowania, organizował wyjazdy. Ale głównym jego zadaniem było zaangażowanie w Caritas Archidiecezjalnej. Ta działalność przypadła w szczególnie trudnym momencie – epidemii koronawirusa. Podziwiamy jego umiejętności organizacyjne, oddanie osobom potrzebującym, a również zacięcie i umiejętność znalezienia się w przestrzeni medialnej. Jesteśmy przekonani, że te charyzmaty w przyszłości jeszcze bardziej się rozwiną. Życzymy Tobie zakorzenienia się w parafii o. Pio na poznańskim Strzeszynie. Księże Łukaszu za wszelkie Dobro zostawione w naszej wspólnocie – bardzo, bardzo dziękujemy! Osobiście jestem wdzięczny za wytrwałą obecność na codziennej modlitwie różańcowej o g. 20.30 w dobie największych obostrzeń pandemicznych.

Zmarł nasz Parafianin: śp. Włodzimierz Demuth z ul. Grottgera – lat 72. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz