OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 października 2022 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.  

 1. Nabożeństwa różańcowe o g. 17.30. W poniedziałek z udziałem młodzieży,  a w piątek z  udziałem dzieci.
 2. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej i o g. 18.45 spotkanie duszpasterstwa młodzieży z ks. Karolem.
 3. We wtorek święto św. Łukasza – Ewangelisty i dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań. Po wieczornej mszy świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W czwartek od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O g. 17.00 nowenna do naszych Bł. Natalii i ks. Mariana.
 6. W czwartek po wieczornej Eucharystii Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie. Temat wiodący: „Eucharystia źródłem braterstwa ludzi”.
 7. W czwartek w parafii św. Jana Kantego uroczystość odpustowa. Początek o g. 18.30. Jesteśmy zaproszeni.
 8. W piątek po wieczornej Eucharystii godzinna adoracja wynagradzająca Bogu za grzechy nasze i świata całego oraz wypraszająca pokój na Ukrainie.
 9. W sobotę uczczenie naszej Błogosławionej Natalii Tułasiewicz – patronki nauczycieli. O g. 10.00 uroczysta msza święta w Katedrze Poznańskiej, o g. 11.30 forum dyskusyjne w budynku Akademii Lubrańskiego. Zamysłem forum jest spotkanie nauczycieli i „przyjaciół” bł. Natalii wokół tematu: „Ja – nauczyciel katolik w dzisiejszej szkole”.
 10. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 adoracja z okazją do spowiedzi świętej.
 11. Za tydzień Światowa Niedziela Misyjna i składka podczas mszy świętych na Papieskie Dzieła Misyjne.
 12. W sobotę – 29 października w czas obchodów rocznicy konsekracji naszej świątyni przeżyjemy ostatni akord naszego świętowania 90 lat istnienia świętomichałowej wspólnoty. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Kanonik Roman Poźniak, były proboszcz naszej parafii, a Słowo Boże nawiązujące do osoby Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka – konsekratora naszego kościoła, wygłosi o. Salezjanin. Po zakończonej uroczystości zapraszamy Parafian i Gości do auli św. Jana Pawła II na wspólne i radosne spotkanie przy kawie i ciastku.
 13. Przyjmujemy już intencje na nowy rok – 2023. Zapraszamy do biura parafialnego lub do zakrystii.
 14. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jak co roku proponujemy też papieskie „kremówki” (w paczce 2 ciastka – cena 12 zł).
 15. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje. Polecamy nasze sprawy materialne hojności Parafian.

Zmarli nasi Parafianie: + Maria Waligóra z ul. Niecałej – lat 79, + Jerzy Hodak z ul Grottgera – lat 88 + Andrzej Kamiński z ul. Śniadeckich – lat 82 i + Mariola Plucińska z ul. Grottgera – lat 62. Wieczny…

Dodaj komentarz