OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 marca 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy są na froncie walki z koronawirusem: całej służbie zdrowia (lekarzom, pielęgniarkom…), naszym władzom, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wojsku, sprzedawcom w sklepach i aptekach, wolontariuszom pomagającym potrzebującym i innym. „Bóg zapłać” za serce…
 2. Polecajmy w osobistej modlitwie: osoby Zmarłe w wyniku zarażenia i ich Bliskich.
 3. Nasze władze samorządowe wspólnie z Caritas Archidiecezjalną proponują chorym i seniorom pomoc, chociażby w zakupach. Wolontariusze są gotowi przybyć do domów. Telefon kontaktowy: 61 6463344.
 4. Nasz kościół będzie otwarty codziennie od g. 7.00 – 18.45.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od g. 17.00 – 18.00.
 6. Przez cały tydzień spowiadamy przed ranną i wieczorną mszą świętą. Ponadto każdego dnia okazja do spowiedzi świętej w czasie koronki do Miłosierdzia Bożego – od g.15.00.
 7. Jako kapłani codziennie o g. 20.30 odmówimy różaniec w kościele (bez udziału wiernych). Parafian zachęcamy do duchowej łączności. Niech w każdym domu popłynie – z prośbą o Miłosierdzie Boże – modlitwa różańcowa.
 8. W gablocie i na stronie internetowej umieściliśmy program mszy świętych i nabożeństw w radio i telewizji.
 9. W środę o g.  17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji próśb i podziękowań.
 10. W czwartek – 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 11. W czwartek adoracja w ciszy od g.15.00, a o g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. Po wieczornej mszy świętej Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie. Temat wiodący: „Eucharystia sakramentem miłości”.
 12. Odwołujemy piątkowe i sobotnie spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
 13. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 okazja do spowiedzi.
 14. Zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes” – tydzień temu wyniosła 1.220 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
 15. Jesteśmy wdzięczni Wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Koperty można składać do skarbony lub do koszyczka w czasie składki.

Zmarł nasz bardzo zasłużony Parafianin + Bolesław Łodyga z ul. Marcelińskiej – lat 89. Wczoraj pożegnaliśmy Go mszą świętą w naszym kościele i modlitwą na cmentarzu przy ul. Lutyckiej. Odszedł także do Pana ks. Kan. Maciej Przewoźny, dawny wikariusz w świętomichałowej wspólnocie. Został pochowany w Międzychodzie. W jego intencji odprawimy Eucharystię w środę o g. 18.00. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz