OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 maja 2022 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

      Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.  

W tym tygodniu świętujemy 90 lat istnienia naszej parafii. W sam dzień wydania dekretu powołującego naszą parafię – tzn. w czwartek 19 maja na mszy świętej o g. 18.00 będziemy się modlić o beatyfikację sługi bożego ks. Prymasa Augusta Hlonda. Będzie jej przewodniczył Generał Księży Chrystusowców ks. Krzysztof Olejnik, a Słowo Boże wygłosi historyk  na WT. UAM – ks. Bernard Kołodziej. Po mszy świętej nauka ks. Profesora w oparciu o spuściznę ks. Kard. Augusta Hlonda. Zapraszamy! Zachęcamy także do obejrzenia wystawy przybliżającej nam postać Księdza Prymasa – Założyciela naszej parafii.

W niedzielę – 22 maja na mszy świętej o g. 12.00 pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Glapiaka będziemy dziękować Bogu za dar powstania naszej parafii i za Dobro, które przez dziewięćdziesiąt lat Łaska Boża tworzy w naszej wspólnocie. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich Parafian, a także Tych, którzy obecnie nie mieszkają u nas, a są związani z naszą wspólnotą zwłaszcza przez przyjęte u nas Sakramenty Święte. Przekażmy im zaproszenie na tę uroczystość.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej mszy świętej.
 2. Dzisiaj na mszy świętej o g. 10.30 dzieci klasy IV przeżywać będą roczn I – Komunii Św.
 3. W poniedziałek – 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i męczennika.
 4. W poniedziałek o g. 18.45 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.
 5. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji próśb i podziękowań. Po mszy świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W środę po wieczornej Eucharystii (g. 18.45) spotkanie z młodzieżą klas VIII przed bierzmowaniem (ks. Szymon) i ich rodzicami – ks. Proboszcz na probostwie.
 7. W czw. od g. 15.00 adoracja, o g. 17.30 nowenna do naszych Bł.: Natalii ks. Mariana. 
 8. W piątek po wieczornej mszy świętej adoracja wynagradzająca za grzechy: nasze i całego świata, a także w intencji pokoju na Ukrainie.
 9. W sobotę w Katedrze o g. 10.00 pięciu diakonów otrzyma świecenia kapłańskie.
 10. W sobotę odbędzie się zbiórka dla ministrantów o g. 10.00 w zakrystii.
 11. Za tydzień w niedziele od g. 12.00–18.00 Caritas Archidiecezji organizuje na Targach  festyn rodzinny „Bądźmy Razem”. Zaproszone są rodziny polskie i ukraińskie.
 12. Nasza Parafianka przygotowała pasyjny tekst „Chrystusowe Stopy”. Jest wyłożony z tyłu – przy ołtarzu św. Antoniego. Może on pomóc nam w przeżywaniu z Jezusem Jego i naszego cierpienia. Jeżeli ktoś zabierając rozważania zapragnie złożyć jakąś ofiarę może ją wrzucić do skarbony św. Antoniego. Wesprzemy w ten sposób naszych potrzebujących.
 13. Zachęcamy do włączenia się w wolontariat przy zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym na ul. Mogileńskiej w Poznaniu (zgłoszenia: 509 904644).
 14. W miesiącu kwietniu na potrzeby parafii (inwestycje, danina, inne) wpłynęło 4.935 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
 15. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje.

Zmarli nasi Parafianie: + Krystyna Olichwier z ul. Ułańskiej – lat 70, + Teresa Biela z ul. Niecałej – lat 92, Władysław Frankiewicz z ul. Śniadeckich – 92 i + Beata Kędzielska z ul. Bukowskiej – lat 62. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz