OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 czerwca 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Za poradami Rady Ekonomicznej naszej parafii i przynagleniami Parafian, po konsultacji ze specjalistami oraz za wiedzą ekonoma naszej diecezji – podjęliśmy decyzję o remoncie dachu na kościele i budynku przyległym do kościoła. Niedawne deszcze i przecieki do wnętrza kościoła pokazały, że nie można ograniczyć się do doraźnych działań. Prace będą dotyczyć położenia papy termozgrzewalnej o grubości 5,2 mm odpornej na zmienne warunki atmosferyczne. Powierzchnia dachu wynosi 1000 metrów kwadratowych. Koszt materiałów i robocizny wyniesie 50.000 zł (pięćdziesiąt tysięcy). Zatem 1 metr kwadratowy kosztuje 50 zł.
  Zwracamy się z prośbą do Parafian i naszych Gości o wsparcie naszej inwestycji. Ofiary można składać w kopercie – podając swoje dane lub anonimowo – na składkę w biurze parafialnym lub przy spotkaniu z proboszczem. Można także ofiarę przesłać na konto. Gdy pojawi się dopisek „na cele kultu religijnego” daną kwotę będzie można sobie odpisać od podatku dochodowego.
 2. Bardzo dziękujmy Wszystkim, którzy uczestniczyli we mszach świętych i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję Osobom zaangażowanym. Bardzo się cieszymy obecnością Parafian na uroczystościach centralnych w Boże Ciało i w uroczystość Serca Jezusowego. Raduje też obecność naszych pocztów sztandarowych.
 3. Dziś – w niedzielę – Dzień Fatimski. O g. 19.30 – różaniec, o g. 20.00 – Eucharystia z procesją figury Matki Bożej. Przewodniczy ks. Dziekan Paweł Wygralak.
 4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej mszy świętej.
 5. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań. Na wieczornej Eucharystii w środę będziemy gościć kleryków z naszego Seminarium, z roku propedeutycznego. Wśród nich jest nasz Parafianin – Tymon. Zapraszam na modlitwę: w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania.
 6. W czw od g. 15.00 – adoracja w ciszy. O g. 17.30 nowenna do Bł.: Natalii i ks. Mariana.
 7. W czwartek po wieczornej mszy świętej Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie. Temat: „Adoracja Najświętszego Sakramentu”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność Akcji. Czekamy na nowych członków.
 8. W piątek po wieczornej Eucharystii adoracja Najśw Sakramentu. Będziemy: wynagradzać Sercu Jezusa i Niep Sercu Maryi za nasze grzechy i prosić o potrzebne dla nas łaski.
 9. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 spowiedź w ciszy i spokoju.
 10. Dziś zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 11. Za tydzień zbiórka na parafialne inwestycje.
 12. Jeszcze dziś trwa wystawa POD RĘKĄ NIEPOKALANEJ. Można zobaczyć pejzaże i rysunki. Wystawa ma charakter wynagradzający Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa, które dokonują się w sztuce. Kto chciałby nabyć któryś z obrazów może wrzucić ofiarę do skarbony św. Antoniego. Autorka – przeznacza je na wsparcie misji w Afryce.

Zmarł nasz Parafianin: + Walerian Marchocki z ul. Grottgera – lat 95. Wieczny…

Dodaj komentarz