OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 lutego 2023 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.
 2. We wtorek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 3. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 – msza święta w intencji próśb i podziękowań. A także spotkanie Odnowy w Duchu Św.
 4. W środę po wieczornej Eucharystii spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – g. 18.40 (sami rodzice).
 5. W czwartek od g. 15.00 – adoracja. O g. 17.30 nowenna do  naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 6. W czwartek po wieczornej mszy świętej Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie. Temat wiodący: „Kościół świętych i grzeszników”.
 7. W piątek po wieczornej Eucharystii adoracja wynagradzająca Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy: nasze i świata całego, a także o zakończenie wojny na Ukrainie.
 8. W sobotę o g. 16.00 Eucharystia dla dzieci komunijnych z rodzicami i chrzestnymi. Dzieci przeżyją odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 9. W sobotę od g. 17.00 – 18.00 adoracja z okazją do spowiedzi świętej w ciszy.
 10. W sobotę 18 lutego, w g. 10.00 – 13.00, w Szkole Katolickiej im. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu, odbędzie się tzw. biała sobota. Lekarze różnych specjalizacji będą bezpłatnie udzielać porad. Będzie też można wykonać podstawowe badania laboratoryjne. Wykaz specjalistów wywiesiliśmy w gablocie ogłoszeń.
 11. Z okazji Światowego Dnia Chorego zapraszamy wszystkich chorych z opiekunami na mszę świętą z błogosławieństwem lourdzkim w niedzielę 19 lutego o g. 13.30 do kościoła Matki Bolesnej w Poznaniu. Po Eucharystii koncert kwartetu wokalnego „A Vista” oraz poczęstunek w domu katolickim.
 12.  W następną niedzielę zbiórka do puszek na remont zewnętrznej elewacji kościoła.
 13. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. Rafała Nowaka. Przebywa na urlopie zdrowotnym (uraz kolana). Bardzo mu jesteśmy wdzięczni, że zechciał przyjąć prośbę Władzy Duchownej i wspomóc naszą świętomichałową wspólnotę w dobie, gdy coraz bardziej jest odczuwalny brak kapłanów. Do tej pory proboszczował w parafii św. Augustyna w Czapurach, a ostatnio u św. Faustyny Kowalskiej na poznańskich Plewiskach. Księże Rafale! Życzymy Tobie szybkiego powrotu do pełni sił. Niech Ksiądz czuje się dobrze: pod skrzydłami potężnego Patrona – św. Michała Archanioła i wśród nas. Szczęść Boże!
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Zmarli nasi Parafianie: + Marian Parczyński z ul. Głogowskiej – lat 82 i + Władysław Waszak z ul. Skrytej – lat 89. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz