Ogłoszenia Parafialne – 12 listopada 2023 r.

 1. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.
 2. Także w poniedziałek o g. 18.45 – Duszpasterstwo Młodzieży. Ks. Karol zaprasza.
 3. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy  i o g. 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań. Po mszy świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W czwartek od g. 15.00 adoracja. O g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.
 5. W czwartek po wieczornej mszy świętej Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie. Temat wiodący: „Rola ruchów, stowarzyszeń i Akcji Katolickiej w budowaniu Kościoła”.
 6. W piątek po wieczornej Eucharystii adoracja wynagradzająca Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
 7. W sobotę o g. 10.30 spotkanie z rodzicami (aula) i dziećmi (sala wieczernik) przed I – Komunią Święta. Dzieci przynoszą z sobą książeczki do nabożeństwa. Uroczyste ich poświecenie będzie w niedzielę na mszy świętej o g. 10.30.
 8. W sobotę od g. 17.00 do g. 18.00 spowiedź w ciszy i spokoju.
 9. W następną niedzielę obchodzić będziemy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4/7).
 10. Od czwartku do soboty (16 – 18 XI) u o. Karmelitów sympozjum: „Mężczyzna. Bóg widział, że był bardzo dobry”. Bardzo ciekawe tematy. Bardzo znani wykładowcy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 11. Fraternia Świeckich Dominikanów organizuje spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o tym co ważne”. Kiedy? W sobotę 18 XI o g. 16.00. Miejsce: sala przy kościele MB Bolesnej przy ul. Głogowskiej. Wcześniej o g. 15.00 – msza święta.
 12. W następną niedzielę o g. 17.00 u o. Dominikanów spotkanie dla rodziców i wychowawców. Temat: „Wiara potrzebuje rytuałów – o wychowaniu religijnym”.
 13. Msza święta w języku ukraińskim w obrządku rzymskokatolickim jest sprawowana w Poznaniu w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o g. 17.30, w parafii św. Rocha w kaplicy Centrum Duszpasterskiego (obok kościoła).
 14. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na spłacenie długu związanego z remontem zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Zawierzam nasze sprawy materialne hojności Parafian. Trwajmy też na modlitwie za wstawiennictwem św. Józefa. W następną niedzielę – 19 listopada na każdej mszy świętej będziemy wzywać jego opieki.

Zmarli nasi Parafianie: + Robert Korzeniowski – lat 50, + Tatiana Stróżyk z ul. Parkowej – lat 96, + Bożena Thiel z ul. Śniadeckich – lat 85, + Helena Biniak z ul. Ułańskiej – lat 100 i + Barbara Sobczak z ul. Grottgera – lat 86. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz