OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 lipca 2021 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.   

 1. Ks. neoprezbiter Wojciech Nowak, posługujący w lipcu w naszej parafii, będzie przewodniczył dziś celebracji Eucharystii o godz. 12:00, a na jej zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu wspomina świętych: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek św. Bonawentury, w piątek NMP z Góry Karmel.
 3. We wtorek 13 maja – Dzień fatimski. O 19:30 różaniec, o 20:00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 18:00.
 4. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb
  i podziękowań.
 5. W czwartek od 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nowenna do naszych błogosławionych – Natalii i księdza Mariana.
 6. Także w czwartek, po wieczornej mszy św. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie. Temat wiodący: „Istotne części mszalnej liturgii eucharystycznej”.
 7. W piątek po mszy św. o godz. 18:00 będzie prowadzona adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30.
 8. Wspólnota l’Arche (Arka) poszukuje asystentów, którzy będą chcieli zamieszkać w domach Wspólnoty i pracować z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Zainteresowani proszeni są o kontakt z p. Aleksandrą Nawrocką (507 851 246).
 9. Dobiega końca remont dachu na kościele i budynku przylegającym do kościoła. Pozostała jeszcze wymiana piorunochronów i pokrycie papą przedsionka kościoła. Dziękujemy św. Józefowi za opiekę w czasie wykonywanych prac i jego wstawiennictwu zawierzamy to wszystko, co jeszcze przed nami. W ubiegłym tygodniu na rzecz remontu wpłynęły ofiary w kwocie 1775 zł – co daje 35,5 m2 dachu. Oznacza to, że wszystkie dotychczas złożone ofiary pozwalają na pokrycie kosztów remontu 597,5  z 1000 metrów kwadratowych dachu. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Ofiary wiąż można składać, w kopertach w czasie składki, w biurze, a także przekazując osobiście kapłanom. Można też dokonać wpłaty na parafialne konto. Gdy przelew zostanie opatrzony dopiskiem: „na cele kultu religijnego”, przekazaną kwotę będzie można odliczyć od podatku.
 10. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na parafialne inwestycje.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w najbliższych dniach będą przeżywali urlopy życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku, a pracującym wytrwałości i potrzebnych sił.

Zmarli nasi Parafianie: + Jan Preuss z ul. Białej, Teodozja Zwierzyńska z ul. Białej, Jan Krasucki z ul. Matejki, Wanda Komi z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dac Panie…

Dodaj komentarz