OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 maja 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl  mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219

Transmisja mszy świętej w Niedzielę z naszego kościoła na facebooku o g. 10.30

  1. Kościół jest przez cały dzień otwarty. Spowiedzi słuchamy codziennie od g. 7.00 – 7.25 rano i od g. 17.15 – 17.55 (równocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu). Bardzo zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Eucharystii. A w sobotę i niedzielę o g. 17.30. W tym tygodniu: w czwartek święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  3. W środę, 13 maja – Dzień Fatimski. O g. 19.30 – różaniec, o g. 20.00 msza święta z procesją figury MB Fatimskiej i śpiewem Litanii do MB. Przy kapliczce – Apel.
  4. Z inicjatywy papieża Franciszka czwartek – 14 maja ma być dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Jest to apel Ojca Świętego skierowany do Konferencji Episkopatów z całego świata. Bardzo proszę każdego wierzącego o włączenie się w tę akcję. Zadajmy sobie pytanie: jak ja osobiście tego dnia spełnię postulat papieża? Jak się pomodlę; jak będę pościł, czyli wyrzekał się czegoś; jak pomogę potrzebującym?
  5. W czwartek w naszej wspólnocie proponujemy o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Potem adoracja w ciszy. O g. 17.15 – Droga Światła”. W Wielkim Poście czynimy akcent na cierpienie Zbawiciela, a okresie wielkanocnym chcemy kontemplować oblicze Zmartwychwstałego Jezusa. Wszystkich zapraszamy, a poszczególne grupy duszpasterskie prosimy o wyznaczenie dwóch osób do procesji. W ten sposób będziemy prosić uwielbionego Jezusa o ustanie pandemii koronawirusa.
  6. Nadal bardzo proszę o troskę w sprawach materialnych parafii:  Parafian i Osoby związane z naszą wspólnotą. Proszę o wpłaty na konto, na tacę lub podczas spotkania z proboszczem lub wikariuszami. Kto nie przekazał jeszcze daniny diecezjalnej prosimy o wpłatę na konto z dopiskiem „danina” lub w kopercie do skarbony z tyłu kościoła. „Bóg zapłać” za zrozumienie naszej sytuacji, gdyż mało ludzi jest w kościele.
  7. Wracamy do normalnego funkcjonowania biura parafialnego. Zapraszamy w poniedziałek, środę i czwartek od g. 16.00 – 17.30, a w piątek od g. 9.00 – 10.00.
  8. Na stronie internetowej i na parafialnym facebooku umieściliśmy najnowszy dekret Księdza Arcybiskupa dotyczący epidemii koronawirusa.

Zmarli nasi Parafianie:  + Krystyna Szaj z ul. Wojskowej lat 69 i + Włodzimierz Sosiński z ul. Przybyszewskiego – lat 88. Wieczny…

Dodaj komentarz