OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 listopada 2020 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl mail: swmichal@archpoznan.pl)

Konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219.

 1. Nasz wikariusz – ks. Jakub Drosik wrócił już ze szpitala. Jest u siebie, ale w izolacji. W jego intencji i za wszystkich chorych naszej parafii i ze szpitala prosimy o modlitwę. Boże uzdrawiaj, Maryjo – wypraszaj zdrowie, św. Michale Archaniele – chroń!
 2. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Eucharystii o g. 15.00. Z racji choroby ks. Jakuba i małej ilości obecnych wiernych z powodu pandemii zawieszamy mszę świętą niedzielną o g. 15.00. Transmitujemy mszę świętą na facebooku – niedziela g. 10.30.
 3. Przez cały listopad (a nie tylko w dniach od 1-8 listopada) – decyzją papieża Franciszka – można uzyskać odpust zupełny dla ośmiu naszych zmarłych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki: przystąpi do Komunii Św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz za Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo.
 4. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o g. 7.30, 9.00 z procesją i modlitwą za zmarłych wewnątrz kościoła i o g. 18.00. Przed każdą mszą świętą można przekazać karteczkę ze zmarłym w ostatnim roku. Wtedy wyczytamy zmarłą osobę, a ktoś z rodziny będzie mógł postawić znicz z przodu kościoła.
 5. Wymienianki – od poniedziałku do soboty przed wieczorną Eucharystią o g. 17.40. Można karteczki ze swoimi zmarłymi wrzucać do skarbony z tyłu kościoła.
 6. W środę o g. 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań złożonych na nowennę. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tę Eucharystię. Po niej będzie można w przedsionku kościoła złożyć ofiarę na potrzeby Radia.
 7. W czw. o g. 15.00 – koronka i adoracja w ciszy. O g. 17.10 nowenna do naszych Błogosł. …
 8. W piątek okazja do spowiedzi świętej od g. 16.30 – 18.00. Dzieci, które przyjęły I – Komunię we wrześniu mogą przyjść na g. 16.30.
 9. Do chorych pójdziemy: ks. Szymon trasą ks. Jakuba i ks. Proboszcz w piątek od. g. 9.00, a ks. Szymon i ks. Proboszcz trasą ks. Jakuba w sobotę od g. 9.00. Będziemy kontaktować się telefonicznie – czy przychodzić, czy nie (telefon Proboszcza – 608 203979).
 10. W I – Sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: o g. 11.00 – różaniec i rozważanie, o g. 12.00 – Eucharystia.
 11. Nasza parafia włącza się w inicjatywę ”Różaniec do Granic Nieba”. Polega ona na pojednaniu się z dziećmi, które odeszły do Pana przez aborcję we wszystkich pokoleniach rodu. Każdy stając nad swoim rodzinnym grobem – przez ręce Maryi – modli się razem z dziećmi, które są w niebie: można mu nadać imię, prosić o wybaczenie i razem z nim modlić o potrzebne łaski dla całej rodziny. U nas, każdego dnia od 1 – 8 listopada będzie różaniec pokutny – wynagradzający Bogu za wszystkie grzechy przeciwko życiu (w niedzielę o g. 11.30 a w zwykły dzień po wieczornej Eucharystii – około godziny 18.30). Szczegóły na stronie internetowej: www.różaniecdogranic.pl
 12. Osoby zainteresowane osobistym zawierzeniem siebie Matce Bożej bardzo proszę o otwarcie strony internetowej www.oddanie33.pl . Jestem pod wrażeniem poziomu i duchowej głębi proponowanych rozważań.
 13. Kończy się remont zakrystii ministranckiej. Jesteśmy w trakcie prac stolarskich. Jest już do dyspozycji Parafian łazienka. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na „potrzeby parafii”. Niektórzy to czynią składając ofiarę na składkę, inni w biurze parafialnym, jeszcze inni przy spotkaniu w kościele lub zakrystii. Najwięcej ofiar jest składanych na konto parafialne. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim Dobroczyńcom! W najbliższą sobotę od g. 9.00 gruntowne sprzątanie zakrystii i kościoła. Bardzo proszę o pomoc: i Panie i Panów.

Zmarła nasza Parafianka: + Zofia Przystanowicz z ul. Chełmońskiego – l. 94. Wieczny …

Dodaj komentarz