Ogłoszenia Parafialne – 1 grudnia 2019 r.

(www.swmichal.archpoznan.pl; mail: swmichal@archpoznan.pl)

 1. Składam serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przyjęcia Maryi w cudownej Ikonie z Jasnej Góry. Dziękuję księżom wikariuszom. Dziękuję osobom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości. Dziękuję osobom, które o jakiejkolwiek porze przybyły na spotkanie z Matką Bożą. Dziękuję za dekoracje w domu i przy kościele.
 2. Maryjo jesteśmy wdzięczni, bardzo wdzięczni – za tę dobę z nami. Kochamy Cię i dziękujemy! Przybądź do nas znowu…
 3. W dniach 7 i 8 grudnia Akcja Katolicka organizuje kolejne Parafialne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Inauguracja w sobotę na mszy świętej o g. 18.00. Po Eucharystii (g. 19.00) w auli św. Jana Pawła II przybliżymy postać św. Jana XXIII i wspólnie obejrzymy film o tym papieżu. Natomiast w niedzielę o g. 19.00 zapraszamy na przedstawienie „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły. Szczegółowy program wyłożony jest przed chórem.
 4. Roraty ku czci Maryi Niepokalanej o g. 6.15 dla młodzieży i dorosłych (od poniedziałku do soboty). Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na g. 18.00. Można zabrać ze sobą lampiony.
 5. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawien.
 6. We wtorek krąg Biblijny. Ks. Prof. Nawrot zaprasza (g. 19.00).
 7. W środę o g. 17.30 nowenna do MB nieustającej Pomocy, o g. 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań. Także spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 8. Także w środę Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na mszę św. o g. 18.00, a po niej w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na potrzeby Radia.
 9. W I – Czwartek od g. 15.00 adoracja w ciszy. O g. 17.00 – adoruje Towarzystwo Przyjaciół ASD, a o g. 17.30 nowenna do naszych Bł. : Natalii i ks. Mariana.
 10. Przymierze  Miłosierdzia zaprasza w czwartek na mszę świętą i adorację – o uzdrowienie. Początek o g. 19.30.
 11. W I – Piątek miesiąca spowiedź dzieci, mł. i dorosłych w g. 16.00 – 18.00. Tego dnia taca na biedne kościoły.
 12. Do chorych pójdziemy: ks. Karol i ks. Proboszcz w piątek od. g. 9.00, a ks. Łukasz i ks. Szymon w sobotę od g. 9.00.
 13. W sobotę o g. 10.00 spotkanie: dzieci komunijnych z ks. Karolem i ich rodziców z ks. proboszczem z dziecmi komun
 14. W I – Sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: g. 11.00 – różaniec i rozmyślanie, g. 12.00 – Eucharystia.
 15. W następną niedzielę – 8 grudnia, uroczystość Niep. Pocz. NMP. O g. 7.00 – Godzinki. O g. 12.00 w dolnym kościele Godzina Łaski. Dodatkowa modlitwa za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla świata.
 16. W niedz o g. 18.00  procesja światła ze Śródki do figury Maryi na Ostrowiu Tumskim.
 17. Tego dnia zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 18. Dziś nasza Caritas proponuje poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny i kartki świąteczne. Z przodu wystawiliśmy, jak co roku, choinkę z serduszkami na których są wypisane anonimowo osoby potrzebujące z naszej parafii oraz Caritas Archidiecezji proponuje napełnienie tytek charytatywnych, by wspomóc biednych. Można też złożyć ofiarę pieniężną do skarbony św. Antoniego.

Zmarły nasz Parafianki: + Danuta Depa z ul. Parkowej – lat 80, + Władysława Walczak z ul. Przybyszewskiego – lat 86 i +Janina Calińska z ul. Wojskowej – lat 88. Wieczny…

Dodaj komentarz